SAĞLIK RAPORU ALMA İŞLEMLERİ

Sağlık Raporu kursa kayıt olurken istenilen evraklardan biri olup, kursa başlamadan önce alınması gerekmektedir. “Silahlı Özel Güvenlik Olur”  ibareli sağlık raporunun Devlet hastanelerinden  alınabilir.
Silahlı / Silahsız Özel Güvenlik Olur ibareli sağlık raporu için Psikiyatri, Nöroloji, Göz, Kulak Burun Boğaz  ve  Ortopedi  servisinden sağlam raporu almak gerekmektedir.
Rapor almak için hafta içi her gün muayene olabilirsiniz, Muayene sonucu evrakınızı sağlık kuruluna teslim edip, aynı gün raporunuzu alabilirsiniz.  Gazi Devlet,Eğitim Araştırma, Üniversite hastanesinde rapor ücreti silahlı/silahsız 200,00 liradır. sigortalı  olsanız da özel işlem olduğu için bu ücreti ödemek gerekmektedir.
 kayıt yaptıracak kursiyerlerimizin bilgisine sunulur…

“SAĞLIK RAPORU ALMA İŞLEMLERİ” için 46 yanıt

 1. Kulak Burunurun Boğaz dan % 2 oranında ki heyet raporu güvenlik sertifikası almak için sorun teşkil eder mi.

 2. Ben özel güvenlikci olmak istiyorum ama gözlerim de % 80ne % 20 uzagı örme engelim var saglık raporu alabir miyim

  1. Merhaba Osman Bey bununla ilgili nihai kararı tam teşeküllü raporu alacağınız devlet hastanesi verecektir.

 3. İyi Çalışmalar ;

  Sizlerden bir konu hakkında bilgi almak istiyorum , benim eşim , doğum sırasında zorlanmış olduğu için doktor tarafından vakumla çekilmiş olup sağ kulağında %98 Sinir kaybı mevcuttur, ama duymasında herhangi bir problemi bulunmuyor en ufacık sesi bile bazen ben bile duymazken duyabiliyor, doktorun demesine göre sol kulağı iki kulağının derecesine göre fazla duyuyor, bu gibi durumda güvenlik sertifikası almasında problem teşkil edermi , başvuru yapmak istiyoruz fakat bu durumumuz olduğu için başvuru yapmak konusunda kararsız kalıyoruz , ilginize çok teşekkür ederim..

 4. Silahsız sağlık raporu için devlet hastanesinden randevu almak şart mı birde bir gün içerisinde veriliyormu?

  1. evet randevu almanız gerekiyor. Tam teşeküllü devlete bağlı bir hastaneden almak zorundasınız raporu iyi günler dileriz.

 5. Dışkapı mevki hastanesinden ögg kimlik başvurusu için rapar alacağım. Doktor muayenelerinden sonra heyet de mi çıkıyoruz ? Bilginiz var mı ?

 6. Selamın Aleykum
  Benım sılahsız belgem var fakat sol elimin baş parmak hariç diğer parmaklarımın yarısı yok sağ elimi kullanıyorum ve kavramadan herhangı bı sıkıntım yok acaba silahlı ya çevirebilirmiyim

 7. Ben saglik raporu hazırlamaya yılbasindan bir hafta önce basladim sandıklida kaliyorum afyona gidip raporumu halletmek icin gidemedim iş yogunlugundan raporum ölmez degilmi süresi ne kadar muayenelerimi oldum sadece elize kan sonucum cikmadi cikmadigi icinde heyete giremedim

 8. Merabalar silahsız güvenlik görevlisi olabilmek için hicbir sabıka kaybı veya pskiyatri gibi sorunu olmayan sadece kolumda kesikler var bu sorun olurmu aceba bilgi almak istiyorum

   1. Sağlık raporu icin randevu almak mümkün degil. Sizin bildiğiniz bir altarnetif kolay yol varmıdır

     1. Herkese doğru bilgiler vermiyorsunuz bi kere silahlı silahsız sağlIk kurulundan rapor almak için randevu almanıza gerek yok 182 de de zaten randevu alamıyorsunuz. Devlet hastanesini arayıp öğrenin her hastanenin ki bir değildir. Benim gideceğim hastane 30 kişi alıyor günde toplam.

     2. Merhaba Kübra hanım Samsun İli için hastaneler randevu ile çalışmaktadır.182 yi arayarak randevu almanız gerekmektedir.Günde kaş kişi aldıkları ve ne zaman randevu verdikleri hakkında biz firmaların bilgisi olamaz.

 9. Kurs bitirme belgem var ama kimligimi cikartmamistim simdi kimlik cikarmak icin tekrar heyet raporu almam gerekiyormu belgemi alali 2 seneye yakin oldu

 10. Sağlık raporu alırken kullanmakta olduğunuz ilaç raporları inceleniyor mu? Yoksa genel bir muayene ve tahliller üzerinden mi değerlendirme yapılıyor?

 11. Merhaba benim silahlı ogg kimliğim var seneye yenileme olacak psikiyatri muayene oldum ilaç verdi yenilemede sıkıntı ölümü acaba

 12. merhaba kolay gelsin . Hafif derece de konuşma zorluğum var .(kekeleme) güvenlik sertifikası almaya engel midir ?

 13. Ben sağlık raporunu 2 ay önce aldım.. Sınava girdim.. Sertifikamı alıcam ama raporun karar kısmında özel güvenlik olur yazmıyor.. Sadece durum bildirir raporu diyor.. Normal kurul raporu.. İmzalar, kaşeler herşey tamam..

  Gittim devlet hastanesine prosedür neyse onu uyguladım.. Nereye vericeksin dediler söyledim.. Benim ne kabahatim var burda? Bu raporu kabul edicekler mi?

 14. Merhaba, ben kursu bitirdim, sertifikalı aldım. Ama 2 yıldır kartı almak için basvurmamistim. Şimdi emniyete kartı çıkarmak için basvururken tekrar sağlık raporu almam gerekiyor mu?

 15. Hocam acaba özel güvenlik için raporu daha hızlı cıkması bakımından özel hastanede olsam bir sıkıntı olur mu?yani devlet hastanesi uzun sürüyor o bakımdan.bilgi verirseniz iyi olur tskler

  1. Merhaba özel hastane raporu kaldırıldı özel güvenlik için devlete bağlı bir hastaneden almak zorundasınız.182 yi arayarak randevu oluşturabilirsiniz.

 16. Hocam ben 17.06.2002 doğumluyum heyet raporu almak için 19dan gun almam gerekiyor mu? Yani ayin 17sini beklemem gereklimi..

 17. merhaba.. 15 yıldır Özel Güvenlik görevlisiyim.. benim sorum sadece iş başvurusu yani başka yeni bir işe başladığımda alınacak sağlık raporunu özel hastaneden alabilir miyim? iş başvurularını özelden temin edebilir miyim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir