SAĞLIK RAPORU ALMA İŞLEMLERİ

Sağlık Raporu kursa kayıt olurken istenilen evraklardan biri olup, kursa başlamadan önce alınması gerekmektedir. “Silahlı Özel Güvenlik Olur”  ibareli sağlık raporunun Devlet hastanelerinden  alınabilir.
Silahlı / Silahsız Özel Güvenlik Olur ibareli sağlık raporu için Psikiyatri, Nöroloji, Göz, Kulak Burun Boğaz  ve  Ortopedi  servisinden sağlam raporu almak gerekmektedir.
Rapor almak için hafta içi her gün muayene olabilirsiniz, Muayene sonucu evrakınızı sağlık kuruluna teslim edip, aynı gün raporunuzu alabilirsiniz.  Gazi Devlet,Eğitim Araştırma, Üniversite hastanesinde rapor ücreti silahlı/silahsız 200,00 liradır. sigortalı  olsanız da özel işlem olduğu için bu ücreti ödemek gerekmektedir.
 kayıt yaptıracak kursiyerlerimizin bilgisine sunulur…

“SAĞLIK RAPORU ALMA İŞLEMLERİ” için 20 yanıt

 1. Kulak Burunurun Boğaz dan % 2 oranında ki heyet raporu güvenlik sertifikası almak için sorun teşkil eder mi.

 2. Ben özel güvenlikci olmak istiyorum ama gözlerim de % 80ne % 20 uzagı örme engelim var saglık raporu alabir miyim

  1. Merhaba Osman Bey bununla ilgili nihai kararı tam teşeküllü raporu alacağınız devlet hastanesi verecektir.

 3. İyi Çalışmalar ;

  Sizlerden bir konu hakkında bilgi almak istiyorum , benim eşim , doğum sırasında zorlanmış olduğu için doktor tarafından vakumla çekilmiş olup sağ kulağında %98 Sinir kaybı mevcuttur, ama duymasında herhangi bir problemi bulunmuyor en ufacık sesi bile bazen ben bile duymazken duyabiliyor, doktorun demesine göre sol kulağı iki kulağının derecesine göre fazla duyuyor, bu gibi durumda güvenlik sertifikası almasında problem teşkil edermi , başvuru yapmak istiyoruz fakat bu durumumuz olduğu için başvuru yapmak konusunda kararsız kalıyoruz , ilginize çok teşekkür ederim..

 4. Silahsız sağlık raporu için devlet hastanesinden randevu almak şart mı birde bir gün içerisinde veriliyormu?

  1. evet randevu almanız gerekiyor. Tam teşeküllü devlete bağlı bir hastaneden almak zorundasınız raporu iyi günler dileriz.

 5. Dışkapı mevki hastanesinden ögg kimlik başvurusu için rapar alacağım. Doktor muayenelerinden sonra heyet de mi çıkıyoruz ? Bilginiz var mı ?

 6. Selamın Aleykum
  Benım sılahsız belgem var fakat sol elimin baş parmak hariç diğer parmaklarımın yarısı yok sağ elimi kullanıyorum ve kavramadan herhangı bı sıkıntım yok acaba silahlı ya çevirebilirmiyim

 7. Ben saglik raporu hazırlamaya yılbasindan bir hafta önce basladim sandıklida kaliyorum afyona gidip raporumu halletmek icin gidemedim iş yogunlugundan raporum ölmez degilmi süresi ne kadar muayenelerimi oldum sadece elize kan sonucum cikmadi cikmadigi icinde heyete giremedim

 8. Merabalar silahsız güvenlik görevlisi olabilmek için hicbir sabıka kaybı veya pskiyatri gibi sorunu olmayan sadece kolumda kesikler var bu sorun olurmu aceba bilgi almak istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir